Elevii lui Vasile Miriuță au remizat pe terenul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe

După cele două luni în care campionatul de fotbal a fost oprit din cauza pandemiei de COVID-19, aseară elevii lui Vasile Miriuță au jucat primul meci oficial contra echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe. Se pare că această perioada a fost de bun augur pentru sibieni, deoarece au venit acasă cu un punct. Yazalde Gomes a marcat pentru echipa noastră în minutul 46 al celei de a doua reprize. A fost 1-1 la capătul a 90 de minute.

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe a deschis scorul în minutul 24 al primei reprize prin golul jucătorului Fulop. Vasile Miriuță a făcut trei schimbări a revenirea pe teren după pauză, iar nou intratul Yazalde Gomes a egalat pentru Hermannstadt în minutul 46. Partida s-a terminat 1-1, iar datorită acestui rezultat, Sepsi rămâne pe II în play-out, cu 20 de puncte, iar FC Hermannstadt, o poziție mai jos, cu 18 puncte.