CSM Mediaș a dominat partida în duelul cu ABC Athletic Constanța

Formația de baschet CSM a învins în deplasare cu scorul de 88-64 echipa ABC Athletic Constanța, într-un meci din etapa a 13-a a Ligii Naționale de Baschet Masculin, grupa B. Medieșenii au condus la pauză cu 41-17, iar pe sferturi scorul meciului a fost 17:14 10:27 23:24 14:23.

Următorul meci al echipei de pe Târnava Mare este programat sâmbătă, 18 ianuarie, acasă contra celor de la CS Municipal Galați de la ora 17:00.

“Cel mai bun marcator al echipei noastre a fost Titus Nicoară cu 21 de puncte, la care a mai adăugat 13 recuperări și 4 pase decisive. Quincy Harding a reușit 16 puncte, 4 recuperări și o pasă decisivă.”, transmit reprezentanții Clubului CSM Mediaș.

8. CS Municipal Sighetu Marmației 12 2 10 791:1010 14p

Octavian Popa Calotă a avut o contribuție solidă în partida de la Constanța. Conducătorul de joc a evoluat 24:39 minute, reușind 12 puncte, 6 recuperări și tot atâtea pase decisive.